Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje stworzenie nowej strony?

Profesjonalną stronę, ale bez systemu CMS do samodzielnego zarządzania stroną i  jej aktualizacji – wykonujemy już od 1350 zł netto.
Uniwersalna i popularna opcja to strona firmowa, którą wykonujemy od 1750 zł netto. Zawiera do 10 podstron, tak więc jest to w zupełności wystarczająca powierzchnia do przedstawienia firmy, oferty, cen i produktów. Dla dużych firm mamy ofertę Premium od 2250 zł, w ramach której wykonujemy rozbudowane strony, wzbogacone o Blog lub Aktualności i niestandardowe moduły, a także większą ilość treści.

Czy muszę mieć swoje zdjęcia?

Najlepiej gdy reklamujemy się wizerunkiem swojej firmy lub własnych produktów. Jednak gdy brakuje zdjęć możemy korzystać z naszego archiwum lub banków zdjęć, w których mamy duże rabaty, dzięki temu ładne profesjonalne zdjęcia nie są już tak drogie, jak w oficjalnych cennikach. Ponadto do strony firmowej dodajemy 10 zdjęć, a do wersji premium paczkę 15 zdjęć  – gratis. Są to oczywiście zdjęcia z banku zdjęć z licencją na ich wykorzystywanie na stronie.

Kto umieszcza treść na stronie?

Wykonujemy strony kompletne. To znaczy, że ukończona strona zawiera zdjęcia, teksty zoptymalizowane pod wyszukiwarki. Komplet zakładek. I jest w pełni gotowa na odwiedzanie jej przez potencjalnych Klientów.

Ile trwa wykonanie strony lub sklepu?

Większość realizowanych przez nas stron, oczywiście jeśli mamy komplet materiałów (zdjęcia i teksty) oddajemy po około 2 – 3 tygodniach. W przypadku stron Premium około 4-5 tygodni. Sklepy również po około 6 tygodniach.

Czy do ustalonej za stronę ceny dochodzą opłaty dodatkowe?

Opłaty dodatkowe to koszt zakupy domeny i serwera, na którym umieścimy stronę. Koszt domeny i serwera jest ponoszony co roku podczas odnawiania umowy. Współpracujemy z dwiema sprawdzonymi firmami, które nie są najdroższe, ale oferują bardzo wysoką jakość usług. Dlatego je polecamy.

Czy strona będzie dobrze widoczna na smartfonach?

Tak, wszystkie tworzone przez nas strony są responsywne. To znaczy, że automatycznie dostosowują wygląd szaty graficznej i układ treści do ekranu, na którym są wyświetlane, obojętnie czy to monitor 27 cali, laptop, tablet czy Smartfon. Strona zawsze wygląda korzystnie.

Czy strona będzie widoczna w Google?

Tak, wszystkie strony jakie wykonujemy dodajemy do katalogów Google i po tygodniu lub dwóch od wykonania są zindeksowane przez roboty Google i są widoczne. Natomiast to na jakiej pozycji strona będzie się wyświetlała w wyszukiwarce zależy od wielu czynników. Wszystkie tworzone strony i sklepy optymalizujemy, aby wyświetlały się w wyszukiwarce i osiągały przyzwoite wyniki. Jeśli strona nie posiada dużej konkurencji na słowa kluczowe, którymi jest wyszukiwana, a firma działa na rynku lokalnym, to taka optymalizacja wystarczy, aby po kilku miesiącach zajmować pozycję w pierwszej dziesiątce wyszukiwań.

Natomiast, jeśli masz dużą konkurencję lub interesuje Cię zasięg ogólnopolski wówczas proponujemy utworzenie kampanii Google Ads, która gwarantuje natychmiastowe efekty, czyli wyświetlanie w TOP 10 – już następnego dnia po stworzeniu kampanii.

Czy wykonane strony są objęte gwarancją?

Wszystkie wykonane przez nas projekty objęte są 12 miesięczną gwarancją oraz opieką techniczną. Gwarancja obejmuje przywrócenie strony do jej wyglądu z dnia publikacji. Ponadto przez 12 miesięcy dbamy o aktualizację systemu WordPress i zastosowanych wtyczek, co jest ważne ze względów bezpieczeństwa strony. Po tym okresie klient może te czynności wykonywać sam lub zlecić nam jako opiekę nad stronę, więcej na ten temat tutaj .

Ile kosztuje wykonanie sklepu?

Wersja podstawowa sklepu, która w zupełności wystarcza w większości przypadków do prowadzania sprzedaży produktów kosztuje – 2850 zł/netto.
W ramach tej ceny wykonujemy sklep z zakładkami: Home, Sklep, O nas, Strefa Klienta, Kontakt.
Ponadto 50 produktów dodajemy do sklepu bezpłatnie. Nie ma limitu kategorii, szczegóły tutaj

Czy będę mógł sam aktualizować stronę, dodawać zdjęcia i teksty?

Oczywiście do tego służy system CMS, który umożliwia w bardzo prosty sposób zarządzanie stroną.
Jest to edytor treści, który po zalogowaniu umożliwia aktualizację tekstów i zdjęć. Dodatkowo zastosowaliśmy specjalna nakładkę, dzięki której zmiany na stronie wprowadzane są w widoku rzeczywistym za pomocą kliku kliknięć myszką. Jest to bardzo łatwy sposób i od razu widać efekty zmian.
W przypadku zdjęć ważne jest jednak, aby dodawać zdjęcia odpowiednio przygotowane tzn. dopasowane rozdzielczością do wyświetlanego okna oraz tak skompresowane, aby ich jakość była zadowalająca, a wielkość pliku nie przekraczała 150 – 200 kb. Większe pliki zdjęciowe spowalniają otwieranie strony, a co za tym idzie pogarszają jej miejsce w wyszukiwarce Google.
Oczywiście jeśli ktoś nie ma czasu i  chciałbym nam zlecić administrowanie stroną, chętnie podejmiemy się tego zadania.

Co to jest CMS?

System CMS umożliwia Klientowi – po zalogowaniu się do panelu administracyjnego – samodzielne zarządzanie treścią strony np. podmianę istniejących zdjęć na nowe, zmiany w tekście, dodanie nowych bloków tekstowych czy zdjęć, a także nowych podstron i umieszczanie na nich nowej treści.

Nasze strony są tak wykonane, że prace te są łatwe i nie wymagają wiedzy programistycznej tylko klikania myszką. Do każdej wykonanej strony dołączamy filmy instruktażowe nagrane na stronie Klienta, gdzie w czasie kilku minut pokazujemy jak działa system CMS. Wystarczy kilka minut nauki, aby samodzielnie aktualizować treść na swojej stronie.