protected-profile

Zaopiekujemy się Twoją stroną

W okresie 12 miesięcy od zakończenia pracy nad stroną, jej administracją i opieką techniczną zajmujemy się bezpłatnie. Po upływie roku czynności te możesz wykonywać samodzielnie lub zlecić nam jako stałą usługę.

W naszej ofercie mamy kilka pakietów usług związanych z administrowaniem stron oraz sklepów internetowych opartych o WordPress. Ich zakres w zależności od pakietu obejmuje prace związane z bieżącą administracją, bezpieczeństwem, rozwojem funkcjonalności, zmianami treści oraz wyglądu strony.

W pakiecie podstawowym dbamy o aktualizacje systemu WordPress, zainstalowanych wtyczek oraz wykonujemy kopie zapasowe strony.

W pakiecie rozszerzonym dochodzi aktualizacja treści na stronie, modyfikacja szaty graficznej oraz rozbudowa serwisu.

Co daje stała opieka serwisowa

Dzięki stałej aktualizacji systemu WordPress i zainstalowanych wtyczek Twoja strona jest dostosowana do zmian oprogramowania w wyszukiwarek internetowych, a także jest zabezpieczona przed atakami wirusów, trojanów oraz spamerów.

Poza tym strona, którą nikt się nie opiekuje przez kilka lub kilkanaście miesięcy jest nie tylko narażona na infekcje wirusów, ale również traci w wynikach wyszukiwania. To tak jak z każdym urządzeniem, dbając sprawiamy, że służy nam przez lata.

Prowadzisz firmę? Potrzebujesz zmian na stronie, ale nie masz czasu, by to zrobić profesjonalnie? Zgłoś się do nas. Zajmiemy się Twoją stroną i jej aktualizacją. Sprawimy że poprawią się jej wyniki wyszukiwania.

Masz sklep internetowy? Zajmij się marketingiem i obsługą klientów, a my zajmiemy się Twoim sklepem! Dodamy produkty, wprowadzimy frazy kluczowe, zadbamy o idealny wygląd produktu i pozycje w wyszukiwarkach.

strony internetowe słupsk

Pytania i odpowiedzi

Czy sam mogę aktualizować teksty na mojej stronie?

Oczywiście, strony w wersji firmowej i premium posiadają system CMS. Jest to edytor treści, który po zalogowaniu umożliwia aktualizację tekstów i zdjęć. Dodatkowo zastosowaliśmy specjalna nakładkę, dzięki której zmiany na stronie wprowadzane są w widoku rzeczywistym za pomocą kliku kliknięć myszką. Jest to bardzo łatwy sposób i od razu widać efekty zmian.

Czy sam mogę dodawać zdjęcia i galerie na moją stronę?

Oczywiście, strony w wersji firmowej i premium posiadają system CMS. Jest to edytor treści, który po zalogowaniu umożliwia dodawanie zdjęć i galerii. Dodajemy je w widoku rzeczywistym, co sprawia, że od razy widać efekt. Ważne jest jednak, aby dodawać zdjęcia odpowiednio przygotowane tzn. dopasowane rozdzielczością do wyświetlanego okna oraz tak skompresowane, aby ich jakość była zadowalająca, a wielkość pliku nie przekraczała 150 – 200 kb. Większe pliki zdjęciowe spowalniają otwieranie strony, a co za tym idzie pogarszają jej miejsce w wyszukiwarce Google.

Czy mogę sam dodać nową podstronę?

Tak, pod warunkiem, że posiadasz stronę z systemem CMS i znasz podstawy obsługi WordPress-a. Nie jest to trudne, ale trzeba utworzyć nową zakładkę i przypisać ją do jednej ze stron głównego menu. Następnie uruchomić funkcję menu w WordPress-ie i dodać nową zakładkę w odpowiednie miejsce menu. Potem korzystając z ustawień graficznych motywu pozostaje już tylko rozmieścić elementy strony tzn. nagłówki, teksty i zdjęcia.

Czy dodawanie produktów do sklepu jest skomplikowane?

Nie, wręcz przeciwnie. Nie musimy dodawać produktu od nowa, wystarczy że zduplikujemy istniejący. W sklonowanym produkcie podmieniamy nazwę, zdjęcie, cenę oraz opis i zapisujemy. Ta czynność jest bardzo prosta w obsłudze.

O czym muszę pamiętać samodzielnie zarządzając sklepem?

Przede wszystkim trzeba na bieżąco aktualizować system WordPress oraz WooCommerce, a także zainstalowane wtyczki. Dobrze jest też wykonywać kopie zapasowe plików i bazy danych.

Jak często trzeba aktualizować system WordPress i wtyczki?

Nie ma określonego terminu. Gdy zalogujemy się do panelu administracyjnego systemu WordPress zobaczymy informację, czy jest już dostępna bezpieczna nową wersja. Podobnie jest z wtyczkami.

Dla bezpieczeństwa doradzamy przed aktualizacją wykonać kopię zapasową plików, ponieważ jeśli w trakcie aktualizacji zostanie zerwane połączenie z siecią, to nasz sklep przestanie działać. I może to skutkować kłopotem z przewróceniem systemu. Mając kopię zapasową możemy szybko naprawić błąd.

Po co wykonywać kopie zapasowe plików i bazy danych?

Dla bezpieczeństwa i na wszelki wypadek. Lepiej żeby się okazały niepotrzebne, niż gdyby się okazało, że ich brak spowoduje utratę danych, ostatnio wstawionych produktów, listy zamawiających, czy w najgorszym przypadku awarie sklepu.
Takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, ale jednak… I dlatego warto być przygotowanym.
Poza tym, często się zdarza, że ktoś niechcący odinstaluje wtyczkę lub kliknie OK, gdy powinien wcisnąć anuluj.
Doradzamy także przed aktualizacją wykonać kopię zapasową plików, ponieważ jeśli w trakcie aktualizacji zostanie zerwane połączenie z siecią, to nasz sklep przestanie działać. Mając kopię zapasową możemy szybko naprawić błąd.

bezpieczeństwo strony

Pakiet Podstawowy

 • bieżąca aktualizacja systemu WordPress
 • bieżąca aktualizacja zainstalowanych wtyczek
 • kopia zapasowa plików i bazy danych
 • Optymalizacja zdjęć- wycena indywidualna
 • Aktualizacja tekstów lub zdjęć- wycena indywidualna
 • Wprowadzanie nowych podstron- wycena indywidualna
 • Dodawanie nowych funkcji na stronę- wycena indywidualna
pełna opieka nad stroną

Pakiet Rozszerzony

 • bieżąca aktualizacja systemu WordPress
 • bieżąca aktualizacja zainstalowanych wtyczek
 • kopia zapasowa plików i bazy danych
 • Optymalizacja zdjęć
 • Podmiana lub dodawanie nowych zdjęć - do 10 sztuk lub zgodnie z umową
 • Aktualizacja tekstu, cenników - łącznie do 3000 znaków
 • Wprowadzanie nowych podstron- wycena indywidualna
 • Dodawanie nowych funkcji na stronę- wycena indywidualna
wszystko pod kontrolą

Administracja Sklepu

 • bieżąca aktualizacja systemu WordPress
 • bieżąca aktualizacja zainstalowanych wtyczek
 • kopia zapasowa plików i bazy danych
 • Optymalizacja zdjęć
 • Dodanie prostego produktudo 20 sztuk
 • Dodanie produktu z wariantem np. rozmiardo 10 szt
 • Aktualizacja tekstówłącznie do 4000 znaków
 • Podmiana lub dodawanie nowych zdjęćdo 20 sztuk
 • Dodanie nowych podstron, funkcji itp.wycena indywidualna